Psychodietetyka

Co oferujemy?

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy w jakim stopniu stan umysłu wpływa na nasze zdrowie. Zarówno przewlekłe dolegliwości, jak i krótkotrwały ból często mają podłoże w psychice.

W Kułaga Synergy docieramy do źródła. Wiemy, że jedynie poznając przyczyny destrukcyjnych zachowań, typu kompulsywne objadanie się, możemy rozwiązać problem na zawsze. A my stawiamy na długotrwałe efekty.

Co zyskujesz?

Dla umysłu:

  • większą skuteczność przy wdrażaniu zmian w Twoim życiu
  • strategie radzenia sobie z problemem
  • znajomość mechanizmów psychologicznych

Dla ducha:

  • większą motywację
  • większe poczucie własnej wartości
  • wewnętrzny spokój

Dla ciała:

  • akceptację siebie
  • lepszą kontrolę emocjonalną
  • zastąpienie destrukcyjnych nawyków pozytywnymi

Psychodietetyka krok po kroku

Przygotowanie

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Ustalimy dogodny dla Ciebie termin. Poprosimy Cię też o przygotowanie się do sesji i wypełnienie ankiety psychodietetycznej. Dzięki niej nasze spotkanie będzie jeszcze bardziej skuteczne.

Pierwsza konsultacja

Spotkamy się na ok. 60 min., po to żeby wspólnie przeanalizować informacje z wcześniejszego wywiadu psychodietetycznego. Na podstawie wypełnionego dzienniczka żywieniowego, podyskutujemy o emocjach i myślach jakie towarzyszą Twojemu sposobowi odżywiania się oraz zastanowimy się w jakich okolicznościach się one ujawniają.

Przeanalizujemy też dotychczasowe próby zmiany nawyków – motywy, częstotliwość, efekty. Wszystko po to, żeby dotrzeć do prawdziwej przyczyny problemu.

Kolejne sesje

Nasze kolejne spotkania będą dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Tutaj nie ma miejsca na schematy. Ustalimy plan działania dopiero po dokładnej diagnostyce i analizie.

Popracujemy nad: ustrukturyzowaniem problemu, określeniem celów SMART, wzbudzeniem motywacji, identyfikacją błędnych procesów myślowych i przekonań odpowiedzialnych za dotychczasowe porażki na polu żywieniowym, kontrolowaniem stanów emocjonalnych.

Zajmiemy się uświadomieniem posiadanych przez Ciebie zasobów, istotnych dla wprowadzenia zmiany oraz budowaniem nowych. Tworzeniem takich, które będą pomocne w procesie pracy nad sobą, tendencją do toksycznego perfekcjonizmu czy impulsywności oraz asertywną postawą.

Będziemy wykorzystywać do tego różne techniki i narzędzia, po to żeby skutecznie rozwiązać problem.

Zakończenie współpracy

Nasza współpraca dobiega końca. Oznacza to, że wypracowaliśmy rozwiązanie problemu i znaleźliśmy sposób na wdrożenie go w życie. Teraz ważne jest ciągłe stosowanie zdobytej wiedzy, aż nowe schematy staną się Twoimi nawykami.

Działamy tak, żeby nauczyć Cię jak rozwiązywać potencjalne problemy w przyszłości opierając się o konkretne wzorce, a nie tylko “zaleczyć” bieżący problem.

Opinie naszych Pacjentów

Wcześniej nie wiedziałam, że istnieją specjaliści od psychologii żywienia. Dopiero podczas sesji psychodietetycznych przekonałam się jak ważna jest świadomość zasad psychologii, nastawienie mentalne i nasze nawyki, w procesie wprowadzania skutecznej zmiany. Dziś wiem, że to właśnie dzięki sesjom mogłam osiągnąć trwałe efekty.

Umów się na wizytę

Skocz do góry
Copyright 2018 - dietoterapia, psychodietetyka, trening - Kraków, Tarnów, Online
powered by