Psychodietetyka

Co oferujemy?

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy w jakim stopniu stan umysłu wpływa na nasze zdrowie. Zarówno przewlekłe dolegliwości, jak i krótkotrwały ból często mają podłoże w psychice.

W Kułaga Synergy docieramy do źródła. Wiemy, że jedynie poznając przyczyny destrukcyjnych zachowań, typu kompulsywne objadanie się, możemy rozwiązać problem na zawsze. A my stawiamy na długotrwałe efekty.

Co zyskujesz?

Dla umysłu:

  • większą skuteczność przy wdrażaniu zmian w Twoim życiu
  • strategie radzenia sobie z problemem
  • znajomość mechanizmów psychologicznych

Dla ducha:

  • większą motywację
  • wyższe poczucie własnej wartości
  • wewnętrzny spokój

Dla ciała:

  • akceptację siebie
  • lepszą kontrolę emocji
  • zastąpienie destrukcyjnych nawyków pozytywnymi

Psychodietetyka krok po kroku

Przygotowanie

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Ustalimy dogodny dla Ciebie termin konsultacji wstępnej.

Konsultacja wstępna - 30 min.

Pierwsze spotkanie ze specjalistą, które jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. Dzięki niemu zyskasz możliwość poznania osoby, z którą – być może –  odtąd będziesz pracować nad swoimi trudnościami. Jest to czas, kiedy możesz pokrótce zarysować problemy, z którymi przychodzisz oraz opowiedzieć o swoich oczekiwaniach. Dowiesz się także, jak wygląda praca psychologiczna na kolejnych sesjach, jaka będzie ich częstotliwość, czego możesz spodziewać się w wyniku takiej współpracy oraz co będzie leżało po Twojej stronie, by terapia przebiegała efektywnie. Dzięki temu spotkaniu możesz ocenić czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie, czy dysponujesz czasem, by zaangażować się w proces terapeutyczny. Masz również możliwość uzyskania odpowiedzi na ewentualne pytania i wątpliwości.

Jeśli zdecydujesz się na regularne spotkania, zostaniesz poproszony o zapoznanie się z kontraktem terapeutycznym, który opisuje zasady współpracy między Pacjentem a Terapeutą, a następnie zostanie ustalony termin pierwszej sesji.

Sesja pierwsza - 60 min.

Zazwyczaj jedna lub dwie pierwsze sesje zostaną poświęcone na zebranie wywiadu na temat trudności, które sprowadzają Cię do gabinetu. Porozmawiamy m.in. o tym, kiedy Twój problem pojawił się po raz pierwszy i co mogło mieć na to wpływ, jak się rozwijał, jaka jest jego skala obecnie, w jakich sytuacjach występuje i jak wpływa na różne sfery Twojego życia. Terapeuta będzie stawiał hipotezy odnośnie Twoich przekonań względem siebie, innych i świata, będzie próbował ocenić, w czym może Ci pomóc i w jakiej kolejności najlepiej to zrobić.

Kolejne sesje - 50 min.

Następne spotkania będą dopasowane do Twoich potrzeb. Zostaniesz zapoznany z podstawowymi pojęciami terapii poznawczo – behawioralnej, by z czasem móc samodzielnie zauważać, jak Twój sposób myślenia może na Ciebie oddziaływać. Na podstawie zebranego wywiadu wspólnie stworzymy mapę Twojego problemu uwzględniającą doświadczenia, które wpłynęły na jego rozwój oraz czynniki, które go podtrzymują. Poświęcimy także czas na zbudowanie motywacji do zmiany, poszukiwanie posiadanych przez Ciebie zasobów oraz budowanie nowych. W toku procesu terapeutycznego będziemy uelastyczniać Twój sposób myślenia, dzięki czemu będzie możliwe wypracowanie nowej, bardziej adaptacyjnej perspektywy spojrzenia na dotychczasowe trudności, a w efekcie radzenie sobie z nimi. Będziemy wykorzystywać do tego cały warsztat technik poznawczo – behawioralnych oraz psychoedukację.

Zakończenie współpracy

Terapia dobiega końca. Ostatnią lub dwie ostatnie sesje poświęcimy na podsumowanie tego, co udało się wypracować względem początkowych ustaleń, a co jeszcze wymaga samodzielnej pracy z Twojej strony. Porozmawiamy o tym, do jakich wniosków doprowadziła Cię terapia oraz jakie narzędzia do wykorzystania zyskujesz, by zapobiec nawrotowi problemu. Będę prosiła o ocenę, co cennego zabierasz ze sobą, a co można by udoskonalić w przyszłości, aby kolejni Pacjenci czerpali dla siebie jeszcze więcej.

Opinie naszych Pacjentów

Wcześniej nie wiedziałam, że istnieją specjaliści od psychologii żywienia. Dopiero podczas sesji psychodietetycznych przekonałam się jak ważna jest świadomość zasad psychologii, nastawienie mentalne i nasze nawyki, w procesie wprowadzania skutecznej zmiany. Dziś wiem, że to właśnie dzięki sesjom mogłam osiągnąć trwałe efekty.

Umów się na wizytę

Skocz do góry
Copyright 2018 - dietoterapia, psychodietetyka, trening - Kraków, Tarnów, Online
powered by